Dažniausiai užduodami klausimai

Ar darbas legalus?

Taip, darbas BIURO įmonėje yra legalus. Laikinasis įdarbinimas – tai tokia darbo forma, kai darbo sutartį sudarote su laikinojo įdarbinimo įmone – BIURO, kuri yra Jūsų darbdavys, o tiesiogiai darbus atliekate kitoje įmonėje, kuri yra darbo naudotoja.

BIURO darbuotojams suteikiamos visos socialinės garantijos: valstybinis socialinis draudimas, privalomasis sveikatos draudimas, skaičiuojamas darbo stažas, mokamos ligos pašalpos.

BIURO yra verslo ženklinimo iniciatyvos, skatinančios skaidrią Lietuvos verslo praktiką, „Baltoji banga“ narė. Prie „Baltosios bangos“ prisijungėme siekdami pabrėžti išskirtinį BIURO požiūrį į darbo laiko ir darbo užmokesčio apskaitos skaidrumą, taip pat skatindami mūsų esamus ir potencialius darbuotojus netoleruoti atlyginimų „vokeliuose“.

Kiek reikės mokėti Jūsų įmonei už įdarbinimą?

Visos BIURO paslaugos ieškantiems darbo yra nemokamos.

Ar visą sutarties terminą dirbsiu toje pačioje darbo vietoje?

Pasirašius darbo sutartį, BIURO tampa Jūsų darbdaviu. Darbo funkcijas atliksite darbo naudotojo įmonėje. Pasibaigus darbui vienoje įmonėje, pasiūlysime Jums kitą darbo vietą. Mes rūpinamės, kad Jūs turėtumėte darbą, o darbo vietos per visą darbo sutarties laikotarpį gali keistis.

Šiuo metu esu užsiregistravęs darbo biržoje ir gaunu bedarbio pašalpą. Ar įsidarbinęs pas Jus neprarasiu bedarbio pašalpos ir statuso?

Laikinojo darbo sutartis gali būti terminuota arba neterminuota.  Pasirašius terminuotą darbo sutartį su laikinojo įdarbinimo įmone, bedarbio statusas bus sustabdomas tam laikotarpiui kol galios Jūsų terminuota darbo sutartis. Jei terminuota darbo sutartis sudaroma arba pratęsiama ilgesniam kaip 6 mėn. laikotarpiui, bedarbio statusas Jums panaikinamas.

Pasirašius neterminuotą laikinojo darbo sutartį, registracija darbo biržoje panaikinama.

Norime atkreipti dėmesį, kad per 3 darbo dienas turite informuoti darbo biržos atstovą, jog pasirašėte su laikinojo įdarbinimo įmone terminuotą arba neterminuotą darbo sutartį. Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos darbo biržos puslapyje www.ldb.lt.

Kokius dokumentus reikia turėti sudarant darbo sutartį?

Sudarant darbo sutartį, Jums reikia turėti šiuos dokumentus:

 1. Pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 2. Socialinio draudimo pažymėjimą/ knygelę;
 3. Banko sąskaitos numerį (į kur bus pervedamas darbo užmokestis);
 4. Privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą;
 5. Kitus dokumentus:
  • Vaikų gimimo liudijimus
  • Santuokos (ištuokos) liudijimą
  • Invalidumo pažymėjimą
  • Higienos, pirmosios pagalbos pažymėjimus
  • Profesinę kvalifikaciją liudijančius dokumentus